Wybór idealnego drzewka na Święta Bożego Narodzenia

Idealne drzewko na Święta Bożego Narodzenia

NATURALNE CZY SZTUCZNE?

 

Pomijając dylematy ekologiczne, obie formy mają swoje wady i zalety. Sztuczna choinka jest o wiele łatwiejsza w utrzymaniu niż żywa. Współcześni producenci drzewek dbają o ich atrakcyjny wygląd i trwałość (nie kupimy już potwornych druciaków rodem z PRL-u). Jest to więc inwestycja na lata i wygoda użytkowania. Problem polega na tym, że nie każdy lubi umieszczać sztuczne rośliny w swoim otoczeniu…

Naturalne choinki pochodzą ze specjalnych plantacji lub planowanej, pielęgnacyjnej wycinki prowadzonej przez leśników. Jeśli ktoś choć raz trzymał takie drzewko w domu, wie jaki wprowadza ono niepowtarzalny, świąteczny klimat. Choinka taka wymaga jednak specjalnej pielęgnacji, aby pozostała ozdobą jak najdłużej. Należy zapewnić jej dobrą wilgotność powietrza i temperaturę otoczenia. W ostatnich latach bardzo modne stało się kupowanie drzewek w donicach. Jeśli zapewnimy takiej roślinie odpowiednie warunki, będziemy mogli posadzić ją na wiosnę w ogrodzie.

Idelana choinka bożonarodzeniowa

GDZIE KUPOWAĆ DRZEWKO NATURALNE?

 

Darujmy sobie zakupy u podejrzanych handlarzy ze źródeł niewiadomego pochodzenia. Centra handlowe i hipermarkety nie zaskakują pozytywnie jakością oferowanych choinek. Nie ma tam wykwalifikowanych sprzedawców i liczy się ilość sprzedaży, więc atrakcyjna cena bywa złudna. Najlepiej wybrać się do centrum ogrodniczego! Tylko tam dostaniemy towar wysokiej jakości i w dużym wyborze, a doświadczeni sprzedawcy udzielą fachowej pomocy przy zakupie.

W NASZYM CENTRUM OGRODNICZYM

 

W sprzedaży posiadamy szeroki wybór zarówno drzewek naturalnych.