Dokarmianie ptaków zimą

Dokarmianie ptaków zimą

Zima, mrozy, okres niskich temperatur oraz gęstego śniegu przykrywającego ziemię niewątpliwie utrudnia ptakom zdobycie odpowiedniej ilości pożywienia. Dlatego warto w tym czasie pomyśleć o ich regularnym dokarmianiu. Jest to nie tylko realna pomoc w przetrwaniu dla ptaków pozostających w naszym kraju na okres zimy, ale także świetne hobby i kontakt z przyrodą, gdyż możemy obserwować przylatujące do karmnika ptaki i uczyć się rozpoznawać ich gatunki. Do najczęstszych przysmaków, którymi ptaki się zajadają należą z pewnością nasiona słonecznika, pszenicy, konopi, kukurydzy, rzepaku, jak również wszelkiego rodzaju orzechy i owoce.

Dokarmianie ptaków w czasie zimy

Ponieważ każdy gatunek ptaków preferuje coś innego dlatego najlepiej jest przygotować mieszankę kilku produktów, aby odwiedzające nasz karmnik różne ptaki mogły wybrać jedzenie, które im najbardziej odpowiada. Sam karmnik powinni Państwo umieścić dość wysoko, tak aby uniemożliwić do niego dostęp kotom lub kunom. Ponadto karmniki z podłogą należy regularnie oczyszczać by nie stały się siedliskiem pasożytów i bakterii szkodliwych dla ptaków. W naszym sklepie internetowym mogą Państwo nabyć nie tylko solidnie wykonane karmniki dla ptaków, ale także gotowe mieszanki przeznaczone do dokarmiania ptaków podczas sezonu zimowego.

Na koniec najważniejsza uwaga. Jeżeli już rozpoczniemy swoją przygodę z dokarmianiem to należy przede wszystkim pamiętać o zachowaniu regularności w działaniu, gdyż korzystające z naszej pomocy ptaki będą systematycznie odwiedzać nasz karmnik z nadzieją znalezienia w nim pożywienia.